Alt One, ul. Modlińska 61, 03-199 Warszawa

Telefon: +48 22 635 37 74          e-mail: info@altone.pl

iTaxi – enova365 w start-upie

Zbuduj swój startup z enova365

 

iTaxi to najszybciej rozwijająca się polska sieć z aplikacją do zamawiania taxi. Działa w ponad 150 miastach w całej Polsce, łącząc kierowców korporacyjnych i niezrzeszonych. Taksówki można zamawiać na 3 sposoby. Ogólnopolski numer 737 737 737 daje dostęp do ponad 10 000 taksówek, aplikacja mobilna i strona www pozwalają wybierać spośród 3000 aut. Aplikacja pokazuje mapę z aktualnym rozmieszczeniem taksówek w danym mieście. Pasażer wybiera auto na podstawie ceny, czasu dojazdu, marki i modelu, oceny kierowcy i innych kryteriów. Dzięki bieżącemu podglądowi trasy dokładnie wiadomo, kiedy wyjść i gdzie czeka taksówka. Można płacić kartą i przez aplikację, a nawet jednym kliknięciem zamówić najbliższą taksówkę.

 

enova w itaxi

 

Wyzwanie

Od początku właściciele tego Startupu założyli wysoką dynamikę rozwoju projektu i skalowalność biznesu. Oprócz aplikacji i serwisu www iTaxi, koniecznym było zapewnienie sprawnego funkcjonowania systemów backoffice, które zapewnią maksymalną automatyzację procesu fakturowania i rozliczeń przewozów, stabilność i dostępność systemu oraz zarządzanie samą firmą. Prawidłowa decyzja przy wyborze systemu ERP miała zapewnić komfort i skuteczność planowanej ekspansji iTaxi.

 

Wdrożenie i korzyści

Obecnie rozwiązanie iTaxi opiera się na systemie transakcyjnym wraz ze zintegrowanym ERP enova365. enova365 zapewnia funkcjonowanie firmy w zakresie księgowości, kadr płac oraz prowadzenia projektów. Największą wartością wybranego rozwiązania jest przygotowana przez Alt One integracja i automatyzacja w zakresie zleceń fakturowania, generowania wydruku faktury i przekazania zwrotnie wydruków do aplikacji transakcyjnej. Przyjęty model wymiany danych z wykorzystaniem usług webservices, gwarantuje wysoką skalowalność rozwiązania, a co równie ważne, wykorzystanie pełnej logiki biznesowej enova365 do weryfikacji poprawności i kompletności wymienianych danych. Dodatkowo uzyskano wysoką odporność rozwiązania na zmiany w architekturze przyszłych wersji systemu enova365. Biorąc pod uwagę rosnącą skalę biznesu – obecnie system obsługuje kilka tysięcy transakcji dziennie, krytycznym aspektem jest również automatyzacja rozrachunków w systemie ERP. Dzięki możliwości definiowania złożonych algorytmów rozrachunków:

udało się osiągnąć skuteczność na poziomie 99%.

Integracja systemu transakcyjnego iTaxi z enova365

zapewniająca funkcjonowanie firmy w zakresie księgowości, kadr płac oraz prowadzenia projektów

Automatyzacja rozrachunków

w systemie ERP obsługującym kilka tysięcy transakcji dziennie

referencje enova

„Początkowo uruchomiliśmy aplikację iTaxi w Warszawie. Widząc jednak potrzebę poprawy jakości korzystania z usług taksówkarskich, rozszerzyliśmy ofertę również na inne miasta:  Kraków, Poznań, Wrocław, Łódź i Trójmiasto. Cieszymy się, że po dwóch latach intensywnych działań udało nam się udostępnić iTaxi w całym kraju.”

Stefan Batory, Prezes Zarządu iTaxi

Wzbudziliśmy Twoje zainteresowanie?

Chcesz otrzymać szczegółowe informacje o funkcjonalnościach, kosztach, bądź dowiedzieć się jak wygląda proces wdrożenia?

 

Skontaktuj się

Call Now Button
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial