Alt One, ul. Modlińska 61, 03-199 Warszawa

Telefon: +48 22 635 37 74          e-mail: info@altone.pl

Obsługa płatności – split payment w enova365

Obsługa płatności – split payment w enova365

Mechanizm podzielonej płatności wchodzi w życie 1 lipca 2018 r.

 

Co to jest split payment?

 

Split payment, czyli mechanizm podzielonej płatności polega na rozdzieleniu płatności za fakturę na kwotę netto i naliczony VAT, a następnie przekazaniu kwoty netto na tradycyjny rachunek bankowy przedsiębiorcy, a kwoty podatku VAT na subkonto VAT utworzone do firmowego rachunku bankowego.

 

Kogo dotyczy split payment?

 

Split payment dotyczy wszystkich podatników realizujących transakcje B2B. Przepisy przewidują, że obecnie będzie to metoda dobrowolna. Nawet jeżeli nie zamierzasz regulować płatności tą metodą, dotknie Cię ona w chwili, gdy Twój kontrahent wybierze, że che zapłacić za Twoją fakturę za pośrednictwem podzielonej płatności.

Każdy przedsiębiorca będzie posiadał dodatkowy rachunek przeznaczony do rozliczeń VAT z innymi podatnikami lub urzędem skarbowym.

Zgodnie z informacjami zawartymi w komunikacie przelewu, bank ma automatycznie dzielić płatność na wartość netto i podatek VAT.  W związku ze zmianą przepisów, konieczne będzie m.in. dostosowanie mechanizmów obsługi faktur czy zleceń przele­wów do mechanizmu podzielonej płatności. System enova365 umożliwia obsługę rozliczeń realizowanych zarówno w modelu tradycyjnym, jak i split payment.

 

Skontaktuj się z nami i dowiedz się, jak system enova365 pomoże Twojej firmie obsłużyć najnowsze zmiany w prawie!

 

 

split payment w enova

 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Call Now Button
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial