Alt One, ul. Modlińska 61, 03-199 Warszawa

Telefon: +48 22 635 37 74          e-mail: info@altone.pl

Nowa wersja enova365 2212.2.6

Nowa wersja enova365 2212.2.6

Opublikowana została nowa wersja enova365 z numerem 2212.2.6

 

W tej wersji znajdziemy przede wszystkim kolejną transzę funkcjonalności związanych ze zmianami w przepisach, które obowiązują od roku 2023r. Zmiany w przepisach dotyczą Klientów posiadających moduły Kadry Płace oraz Księgowość.

 

Najważniejsze zmiany w wersji 2112.2.6:

 

W module Kadry Płace:

  • Zgodnie z przepisami dotyczącymi Pracowniczych Planów Kapitałowych, pracownik, który złoży deklarację rezygnacji z dokonywania wpłat do PPK, musi liczyć się z tym, że co 4 lata będzie miał miejsce ponowny tzw. autozapis (pierwszy raz w 2023 roku). W celu przypomnienia pracodawcy o obowiązku poinformowania pracowników o autozapisie do PPK zmodyfikowano nazwę definicji zadania „Powiadomienie o automatycznym wznowieniu wpłat do PPK” na „Powiadomienie o autozapisie do PPK”.
  • Zaktualizowane zostały kwoty dofinansowań PFRON zgodnie z przygotowaną przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej nowelizacją ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Nowe kwoty dofinansowań do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych obowiązują za okres począwszy od miesiąca stycznia 2023 r.
  • Zaktualizowano także wskaźniki, które od 01.01.2023 r. przyjmują następujące wartości: Przeciętne miesięczne w czwartym kwartale: 6965,94 zł, Minimalna podstawa wymiaru składek dla osób prowadzących działalność gospodarczą na ubezpieczenie zdrowotne: 5224,46 zł

 

 W module Księgowość:

  • Dodano możliwość wprowadzenia ujemnej ilości paliwa na ewidencji kosztu przebiegu pojazdu w przypadku korekt faktur kosztowych z korektą ilościową paliwa.

 

Potrzebujesz pomocy w instalacji nowej wersji?
Skontaktuj się z naszym Działem obsługi Klienta: pomoc@altone.pl

 

Chcesz być na bieżąco ze zmianami w przepisach, które są istotne dla przedsiębiorców?

Otrzymywać informacje o nowych funkcjonalnościach w enova365?

Zapisz się na newsletter 👉

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Call Now Button
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial