Alt One, ul. Modlińska 61, 03-199 Warszawa

Telefon: +48 22 635 37 74          e-mail: info@altone.pl

Bony na cyfryzację

Bony na cyfryzację

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) ogłosiła konkurs w ramach działania  Wsparcie MŚP w obszarze cyfryzacji – Bony na cyfryzację na finansowanie projektów polegających na wdrożeniu przez MŚP innowacji poprzez wykorzystanie technologii cyfrowych. Celem konkursu jest dokonanie zmian procesów w przedsiębiorstwie w warunkach epidemii, w szczególności pandemii COVID-19, lub wzmocnienia odporności na wypadek kolejnych podobnych kryzysów wywołanych stanem epidemii.

 

 

Czy z Bonów na cyfryzację można sfinansować zakup systemu ERP?

Zakupione oprogramowanie musi być podstawą innowacyjnych zmian w firmie – poprawić efektywność wewnątrz organizacji, usprawniać kontakty z klientami i dostawcami.  Bony na cyfryzację mają być przeznaczone na wdrożenie innowacji w firmach, w tym ecommerce.

Dofinansowanie obejmuje kompletną inwestycję IT:

– usługi programistyczne,

– oprogramowanie gotowe, również w formie licencji  (z wyłączeniem standardowego oprogramowania biurowego czy księgowego)

– środki trwałe, w tym maszyny i urządzenia, sprzęt komputerowy, sprzęt związany z przesyłem lub magazynowaniem danych, środki niskocenne,

– usługi doradcze (w tym branżowe, technologiczne, biznesowe, prawne),

– usługi szkoleniowe niezbędne do wdrożenia rozwiązania cyfryzacyjnego.

 

Podmioty uprawnione do wsparcia

– mikro, małe i średnie firmy,
– prowadzące działalność gospodarczą na terytorium RP potwierdzoną wpisem do odpowiedniego rejestru.

Preferowane będą firmy, które ucierpiały w wyniku sytuacji pandemicznej. Dodatkowe punkty będą przyznawane za spadek obrotów w roku 2020 w stosunku do roku 2019 (spadek powyżej 40%) oraz dla branży szczególnie dotkniętych negatywnymi skutkami pandemii koronawirusa. 

 

Terminy zgłoszeń

Wnioski o dofinansowanie przyjmowane są od 20 września. W związku ze skróceniem terminu naboru, wnioski o dofinansowanie mogą być składane do 5.10.2021 r. (w ostatni dzień naboru do godziny 16:00).

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Call Now Button
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial