Alt One, ul. Modlińska 61, 03-199 Warszawa

Telefon: +48 22 635 37 74          e-mail: info@altone.pl

OCR – czy to się sprawdza?

OCR – czy to się sprawdza?

⏱6 min. czytania       Autor: Aneta 

Czas jest zbyt cenny na ręczne wklepywanie faktur! 

 

Czy każdego miesiąca biurko w dziale księgowości Twojej firmy zasypane jest stosem faktur do przepisania i zaksięgowania? Konieczność ręcznego przeglądania każdej faktury jest procesem czasochłonnym, który sporo kosztuje firmę. W działalności każdego przedsiębiorstwa przychodzi moment, gdy wraz z rozwojem, prowadzenie rachunkowości staje się wysoce uciążliwe lub wręcz niemożliwe do zrealizowania bez zatrudniania dodatkowych osób. Program do odczytywania faktur z funkcją OCR (ang. Optical Character Recognition) może te ręczne czynności w pełni zautomatyzować. Warto odciążyć księgowość i pozwolić, aby fakturami zajął się stworzony do tego odpowiedni system. Usprawniając działania członków swojego zespołu, umożliwisz im rozwój i pracę nad ambitniejszymi zadaniami, które generują większą wartość dla firmy.

 

Zwiększ efektywność procesów finansowych i administracyjnych swojej organizacji dzięki OCR

 

Inteligentne, profesjonalne oprogramowanie OCR służy do tworzenia edytowalnych i przeszukiwalnych plików elektronicznych z zeskanowanych dokumentów papierowych, plików PDF i zdjęć z aparatu cyfrowego. Cyfryzacja faktur może pomoże Twojej firmie w sprawnym dokonywaniu płatności na rzecz dostawców z mniejszą liczbą błędów.

 

Przetwarzaj faktury automatycznie i bezpiecznie:

» popraw prędkość – przetwarzanie i archiwizacja dokumentów w ciągu kilku sekund;

» zapobiegaj błędom – podczas ręcznego wprowadzania danych  bardzo łatwo o sporą liczbę pomyłek;

» mniej opóźnionych płatności – przechwytywanie danych przez sztuczną inteligencję jest dokładniejsze, wydajniejsze i mniej kosztowne.

 

Coraz więcej firm wybiera rozwiązanie OCR w przypadku pracy zdalnej. Dzięki wyeliminowaniu dokumentów papierowych nie ma obawy, że niektóre z nich się zgubią, nie trzeba też przeszukiwać segregatorów aby odnaleźć fakturę. Technologia OCR to dostęp do wszystkich dokumentów z dowolnego miejsca i łatwość wyszukiwania danych.

 

Czy w praktyce enova365 OCR przyspiesza księgowanie, czy też weryfikacja tego co zrobił program zabiera tyle czasu co ręczne księgowanie?

 

W ofercie enova365 jest system OCR pracujący w oparciu o silnik Abby Flexi Capture, skuteczność OCR jest więc bardzo wysoka: poprawność rozpoznawania danych przekracza 99,9%. Rozwiązanie rozpoznaje tekst w oparciu o sztuczną inteligencję, sieci neuronowe i technologie uczenia maszynowego, zyskując niezrównaną dokładność. Flexi Capture for Invoices jest w stanie zlokalizować dane na fakturze nawet z najbardziej złożonych dokumentów, dzięki licznym opcjom funkcjonalności.

 

Jak dokumenty mają trafiać do OCR? Które pola faktur można wyodrębnić?

 

Pierwszym krokiem jest przesłanie do OCR zdjęcia lub pliku PDF faktury.  Zwykle z folderów lokalnych/sieciowych,  FTP, poczty e-mail lub ze skanerów/urządzeń skanujących. OCR daje użytkownikowi możliwość uwolnienia danych zawartych w dokumentach i obrazach poprzez przekształcenie ich w dostępne i nadające się do użytku informacje. Oprogramowanie po odczytaniu z dokumentu danych merytorycznych, przypisuje je do odpowiednich kategorii: NIP, numer faktury, data, kwota netto, brutto, VAT, numer rachunku bankowego itp. Domyślne pola danych można dostosować.

 

Proces obsługi – dokument kosztowy:

 

enova ocr

 

 

Dowiedz się więcej o enova365 OCR→

 

Zmniejsz koszty ręcznego wprowadzania danych!

Przejdź na bezbłędne przechwytywanie danych z faktur za pomocą sztucznej inteligencji: zapytaj o ofertę tego rozwiązania już teraz➡️

 

 

 

enova365

Nie przegap nowych wpisów!

Zapisz się na nasz newsletter:


 

 

 

 

 

 

 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Call Now Button
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial