Alt One, ul. Modlińska 61, 03-199 Warszawa

Telefon: +48 22 635 37 74          e-mail: info@altone.pl

Przygotuj firmę na zwolnienia z podatku osób do 26 roku życia – nowa wersja enova365 już dostępna

Przygotuj firmę na zwolnienia z podatku osób do 26 roku życia – nowa wersja enova365 już dostępna

Opublikowana wersja 1907.0.0 zawiera przede wszystkim zmiany wynikające dostosowania do zmian w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych, czyli w zakresie zwolnienia z podatku osób do 26 roku życia i otrzymujących przychody z wybranych źródeł.

 

Wytyczne do stosowania nowej stawki znajdziemy w ustawie o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, uchwalonej 4 lipca 2019 r. Co istotne, ulgą zostają objęci nie tylko etatowi pracownicy, ale także osoby związane umową zleceniem. Ordynacja mówi także o możliwości jej zastosowania w stosunku do dochodów, osiągniętych już od pierwszego dnia obowiązywania (01 sierpnia 2019 r.).

Zmiany zostały opisane szczegółowo w zakładce o aktualnych wersjach systemu enova365.

 

 

 enova365 dopasowuje się do zmian w prawie

 

Zwolnienie młodych pracujących z podatku dochodowego to nie jedyny przypadek, na który przedsiębiorcy musieli przygotować się organizacyjnie w ostatnim czasie. Od 1 lipca w największych firmach (powyżej 250 pracowników) wystartował program Pracowniczych Planów Kapitałowych – system długotrwałego oszczędzania, którego celem jest gromadzenie dodatkowych środków na poczet przyszłych emerytur.

 

W tym roku zmiany zawitały również do działów HR. Elektroniczna dokumentacja pracownicza (tzw. e-teczki – pobierz e-book) pozwoliła na skrócenie czasu przechowywania kadrowych oraz zwolnienie miejsca do ich przechowywania (co odczuły przede wszystkim duże firmy, zatrudniające setki pracowników).

Podobnie, jak w przypadku Pracowniczych Planów Kapitałowych – by w pełni skorzystać z nowych regulacji, firmy zwróciły się w stronę dostawców oprogramowania dla biznesu, które umożliwiło archiwizację akt w postaci cyfrowej – jak system enova365. Dzięki aktualizacjom oprogramowania enova365, wychodzącym zawsze na czas, użytkownicy mają pewność, że system ERP jest zgodny z prawem.

 

Zachęcamy do instalacji nowej wersji, jeśli potrzebujesz wsparcia przy zaimplementowaniu aktualizacji – skontaktuj się z naszym Działem Obsługi Klienta na adres: pomoc@altone.pl

 

 

 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Call Now Button
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial