Alt One, ul. Modlińska 61, 03-199 Warszawa

Telefon: +48 22 635 37 74          e-mail: info@altone.pl

Nowa wersja enova365 z numerem 2012.2.3

Nowa wersja enova365 z numerem 2012.2.3

Jest to kolejna wersja, w której znajdują się nowe mechanizmy obsługujące zmiany w przepisach prawa obowiązujące od 1 stycznia 2021 roku.

 

 

 

Nowa wersja enova365 opłata cukrowaOpłata cukrowa obowiązuje od 1 stycznia 2021 od towarów zawierających cukier i substancje słodzące.

Do jej uiszczania zobowiązany jest podmiot wprowadzający napój do obrotu. Kwota podatku będzie obliczana na litr napoju w zależności od zawartości cukru oraz kofeiny i tauryny.  enova365 zapewnia wyliczenie opłaty na dokumentach sprzedaży oraz utworzenie odpowiedniego raportu.

 

 

Nowa wersja enova365 – najważniejsze informacje:

 

Księgowość:

  • Wydruk sprawozdania o terminach zapłaty w transakcjach handlowych – w systemie został udostępniony raport umożliwiający przygotowanie danych wymaganych w sprawozdaniu wraz z dodatkową analizą szczegółową.
  • Slim VAT – przygotowano mechanizmy obsługujące mechanizm Slim VAT, zgodnie z Ustawą z dnia 27 listopada 2020 roku o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw (ustawa podpisana przez prezydenta), z dniem 1 stycznia 2021 roku weszły w życie przepisy dotyczące uproszczeń w obszarze VAT, tzw. Pakiet SLIM VAT.
  • CIT dla spółek komandytowych – zgodnie z Ustawą z dnia 28 listopada 2020 roku o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy o zryczałtowanym po-datku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne oraz niektórych innych ustaw.

 

Kadry Płace:

  • Formularz deklaracji RUD od stycznia 2021 roku: Zgłoszenie umowy o dzieło do ZUS – dodano nową deklarację RUD w celu zgłoszenia umów o dzieło do ZUS.

 

Handel:

  • Podatek od sprzedaży detalicznej – od 1 stycznia 2021 roku zaczęły obowiązywać przepisy Ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej z dnia 6 lipca 2016 roku (Dz. U. 2020.1293). Zgodnie z art. 11a tej ustawy jej przepisy stosuje się do przychodów ze sprzedaży detalicznej osiągniętych od dnia 1 stycznia 2021 roku.
  • Opłata cukrowa – Zmieniono typ danych wyliczanego parametru zwierającego opłatę cukrową w karcie towaru. Dotychczas była to kwota z walutą (Currency), po zmianie jest to Liczba z walutą (DoubleCy). Celem tej zmiany jest umożliwienie wyliczania jednostkowej opłaty z dokładnością większą niż dwa miejsca dziesiętne, np. w przypadku, gdy cena, do której doliczana jest opłata, ma wyższą precyzję.

 

 

Potrzebujesz pomocy w instalacji nowej wersji?

Skontaktuj się z naszym Działem obsługi Klienta: pomoc@altone.pl

 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Call Now Button
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial