Alt One, ul. Modlińska 61, 03-199 Warszawa

Telefon: +48 22 635 37 74          e-mail: info@altone.pl

JPK_VAT

Nowy plik JPK_V7  już od 1 października

 

→ Obowiązek składania plików JPK_VAT z deklaracją VAT został przesunięty na 1 października 2020 r.

→ Dotyczy to wszystkich podatników VAT. 

→  Przesunięcie terminu to odpowiedź na wnioski przedsiębiorców, związane z trudnościami w raportowaniu w związku z Covid-19.

 

W zależności od sposobu rozliczania, podatnicy będą składali JPK_V7 w dwóch wariantach: JPK_V7M dla podatników rozliczających się miesięcznie oraz JPK_V7K dla tych, którzy rozliczają się kwartalnie. Zgodnie z nowym rozporządzeniem pliki JPK_V7, łączące dotychczas przesyłane informacje, będą również różnić się pod względem struktury – zostały uzupełnione o dodatkowe pola:
– typ dokumentu,
– oznaczenie dotyczące dostawy i świadczenia usług szczególnie narażonych na nadużycia
– oznaczenie transakcji objętych szczególnymi procedurami rozliczenia podatku przewidzianymi w ustawie.

 

Ważna informacja:

W związku ze zmianą w JPK, część towarów i dokumentów handlowych będzie wymagała specjalnego oznaczenia (nadania kodu). Jeżeli więc posiadacie Państwo przygotowane przez Alt One mechanizmy importu faktur do enova365, należy je zweryfikować i zaktualizować. Zapraszamy do kontaktu z Działem Obsługi Klienta na adres: pomoc@altone.pl

 

JPK_V7 w praktyce, czyli jak się przygotować?

Zmiany w sprawozdawczości finansowej związane z nowym plikiem dotyczą również narzędzi finansowo-księgowych, które wykorzystuje firma. Więcej informacji i poradnik, jak przygotować się na nowy obowiązek znajdziesz w bezpłatnym ebooku – JPK_V7 przygotuj się na zmiany w deklaracjach VAT. Kliknij i pobierz>>.

 

System ERP enova365 jest gotowy na nowy plik JPK_V7

Klienci enova365 mogą być spokojni – już od wersji 2003.0.0 oprogramowania, opublikowanej w marcu 2020 roku udostępniono możliwość generowania nowego pliku. W ramach aktualnej gwarancji na system, dostęp do nowych wersji oprogramowania, zawierających aktualizacje do zmian w przepisach udostępniany jest Klientom bezpłatnie.

 

 

 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Call Now Button
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial